Sürücülerin kansere sebep olan UV-A ışınlarından korunmaları için cam filmi
artık serbest
Filo Endüstrisindeki Sürüş Problemi

ABD’deki cilt kanserlerinin yaklaşık %53’ü vücudun son kısmında, yani sürücü tarafında görülmektedir; beş Amerikalıdan birinin, yaşamlarının herhangi bir bölümünde güneşin zararlı ışınlarından dolayı melanom veya başka bir cilt kanseri geçireceği yönünde yaygın bir öngörü mevcuttur. Günde 11 saate kadar süren bir zamanı direksiyon başında geçiren kamyon sürücüleri, korumasız yan kabin camları aracılığıyla giren güneşin zararlı UV ışınlarına sürekli olarak maruz kalmaktadır. Bir filo yöneticisi olarak siz, sürücülerinizi güneşe maruz kalmanın zararlarından korumada bu zamana kadar çok az şey yapabilmiş bulunmaktasınız.

Etkili Bir Çözüm

Ama artık Ulaştırma Departmanı’nın bir beyanıyla 26,001 pound’dan daha ağır olan kamyonlarda UV korumalı cam filminin monte edilmesine açık bir şekilde izin verilmektedir. Uluslararası Cam Filmi Birliği (IWFA) aşağıdaki ifadeyi içeren bir yazı yayımlamıştır:

“Federal Motorlu Taşıt Güvenliği İdaresi, Amerika Birleşik Devletleri’nde büyük kamyonların ön camlarına “şeffaf” cam filmlerinin kullanımına izin vermiştir. Bu, Amerikalı kamyon sürücülerinin sağlığını ve güvenliğini korumaya yardımcı olmaya yönelik dev bir adımdır.”

Sürücülerini güneşe maruz kalmanın zararlarından korumak için harekete geçen filo yöneticileri, artık Solar Gard Ultragard UV cam filmini kamyonlarının yan camlarına monte edebilmektedir. Cilt Kanseri Vakfı tarafından tavsiye edilen Ultragard UV, güneş hasarına ve cilt kanserine sebep olan zararlı UV-A ve UV-B ışınlarının %99’unu engeller. Ayrıca kamyonetler ve binek arabalar gibi daha hafif araçlara da film monte ettirmek isteyen filo yöneticileri, artık bunu yapma seçeneğine sahiptir (yerel cam filmi kanunlarına bağlı kalmak kaydıyla).

Ürünler, fiyatlandırma ve yerel cam filmi kanunları hakkında daha fazla bilgi için bugün bir Solar Gard temsilcisiyle iletişime geçin:Bayi Ara
İçerik paylaşımı
Ticari Konut Otomotiv İletişim Gizlilik Politikası
©Copyright 2013, A-G Dayanıklı Tüketim Malları San.Tic.Ltd.Şti. Tüm hakkı saklıdır.